Wysoki poziom trójglicerydów u 42-letniej osoby

Z jakiej przyczyny aż tak wysoki poziom Triglicerydów 286mg/dl, cholesterol cał.174,hdl 56,ldl 62,glukoza 101,aspat 19,alat 24, surowica lipemiczna. Jestem na diecie od ostatnich badan (pół roku) jem warzywa i mieso na parze, wiecej ryb do tego zażywam tran z omega 3, dziennie chodzę z kijkami od 3 do 6 km w zalezności jaki mam dzień a wyniki są gorsze od poprzednich badań wtedy triglicerydy wynosiły 259,cholesterol cał 170,hdl 64,ldl 54, glukoza 107 Bardzo prosze o wyjaśnienie i doradztwo :)

Lek. Tomasz Budlewski

Być może konieczne jest włączenie leczenia farmakologicznego. Proponuję udać się do lekarza prowadzącego. Po badaniu lekarskim będzie można określić odpowiednie dalsze postępowanie.