Wysoki wynik IgE u 53-latki

Witam. Czy wynik Ige całkowite 169 przy normie do 100 świadczy o alergii czy o innej chorobie np. tarczycy /bo czekam jeszcze za wynikami przeciwciał tarczycowych. Miałam poważny obrzęk naczynioruchowy z trudnościami oddechowymi, aktualnie mam nosić przy sobie adrenalinę. Ponadto badania kału na lamblie i pasożyty są ujemne. Czy będę musiała robić Ige swoiste i czy wykonuje się je na kasę chorych. Proszę o odpowiedż.

Wykonuje się takie badania na nfz w poradniach alergologicznych z kontraktem z nfz. Ige swoiste jak najbardziej i konsultacja alergologa.