Wysokie ciśnienie, drżenie ciała i bezsenność po urazie twarzy

Zasze miałam niskie ciśnienie tzn. nie przekraczało 120/75.Jednak po urazie twarzy pęknięta zatoka i oczodół żyje w ciągłym stresie nie mogę spać i cały czas czuje jakby wszystko się trzęsło mi w środku do tego biorę antybiotyki i leki przeciw zapalne a moje ciśnieni dochodzi do wartości 160/80 i tętno powyżej 90 .Co mam robić proszę o radę. Boję się nabawić nadciśnienia.

Witam! Szkoda, że nie podaje Pani kiedy dokładnie doszło do urazu. Jeśli nadal znajduje się Pani w okresie rekonwalescencji (a zakładam, że jeśli przyjmuje Pani leki przeciwzapalne i antybiotyki tak właśnie jest), wyższe wartości ciśnienia krwi i pulsu związane są z poważnym zaburzeniem dotychczasowej równowagi organizmu.