Wysokie OB oraz wypadanie włosów przy antykoncepcji - co robić?

Mam 25 lat. Od dwóch lat przyjmowałam tabletki anty M***, teraz je odstawiłam, już minie miesiąc jak ich nie biorę. Od pół roku strasznie wypadają mi włosy, zwłaszcza podczas mycia mogę garściami wyciągać, robiłam badanie krwi i moczu ob wyszło 60, a tak to wszystko dobrze. Lekarz mi powiedział, że na włosy to tabletki ze skrzypem, a ob to pewnie ząb, chociaż mnie nie boli żaden. Proszę o rade bo nie wiem co robić. Włosy myje specjalnym szamponem dermena z apteki ale są coraz słabsze i suche.

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Proszę udać się do swojego lekarza rodzinnego i poprosić o diagnostykę. Podwyższone OB może towarzyszyć wielu różnym chorobom, nie tylko związanym ze stanem zapalnym. Ze względu na współwystępujące wypadanie włosów, radziłabym zacząć od zbadania poziomu hormonów tarczycy pod kątem niedoczynności tego narządu. Myślę, że oba opisywane przez Panią zjawiska nie są związane z antykoncepcją hormonalną. Pozdrawiam serdecznie!