Wysokie tętno, zmęczenie a problemy ze snem

Witam, mam 22 lata od 2 miesięcy nie mogę spać, ponieważ odczuwam wysokie tętno i pomimo ogromnego zmęczenia mój organizm jest pobudzony. Dodam że od miesiąca ćwiczę stosunkowo regularnie, chodze na basen, pije od 2 msc melise i zioła uspokajające, robiłam badania ogólne i wszystko było w porządku, tarczyca również, na ekg nie widać żadnych zmian, dostałam skierowanie do kardiologa ale zastanawiam się czy to nie jest nerwica serca po przeżytych(nie traumatycznych) stresach ?

Dzień dobry,

Proponuję dodatkowo oznaczyć stężenie elektrolitów. Jeśli w badaniach wyjdą zaburzenia elektrolitowe - np. hipokaliemia, wówczas należy poszerzyć diagnostykę. Proszę również sprawdzić, czy miano przeciwciał antyTPO nie jest podwyższone, a jeśli jest, to warto kontrolnie ponownie oznaczyć hormony tarczycy.

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz