Wysypka i świąd w ciąży - co robić?

Mam 20 lat i od dwóch dni swędzi mnie całe ciało i pojawiła się czerwona wysypka.
Co może być tego przyczyną?

Witam serdecznie,
świąd oraz wysypka mogą być pochodzenia alergicznego lub może to być jedna z chorób zakaźnych. Trudno jest mi określić przyczynę Pani dolegliwości. Nie wiem, czy ma Pani gorączkę, czy miała Pani kontakt z osobami chorymi na choroby zakaźne, czy ma Pani inne dolegliwości, czy zmieniała Pani dietę. Są to bardzo ważne informacje.
Konieczna jest wizyta u lekarza pierwszego kontaktu. Pozwoli to na zebranie dokładnego wywiadu oraz zbadanie Pani. Proszę z tym nie zwlekać.
Pozdrawiam