Wysypka występująca po kąpieli

Witam. Mam pytanie co może oznaczać nieswedząca wysypka bezpośrednio po kąpieli. Znika po około godzinie, ma koror czerwony, takie plamki małe, nie grudkowata. Na nogach i dekoldzie. Pytałam lekarza i niestety nie wiedział. Dodam,ze mam 20lat, mało choruje. 3 msc temu mialam infekcje wirusowa z wysypka i goraczka, pozatym nic. Pozdrawiam

Lek. Katarzyna Szymczak

Być może jest to reakcja alergiczna na jakiś środek, którego używa Pani w czasie kąpieli, żel, mydło, płyn do kąpieli. Radzę spróbować zmienić kosmetyki i się poobserwować.
Pozdrawiam

Dzień dobry :). Proszę umówić się na konsultację do lekarza dermatologa. Lekarz podczas konsultacji obejrzy zmiany, zbada je . Jeśli będzie potrzeba zleci wykonanie dodatkowych badań. I będzie mógł postawić diagnozę oraz wdrożyć odpowiednie leczenie.