Wyszczuplenie niektórych partii ciała

WITAM, chcialabym zgubic oponke i boczki z brzucha, 5-7 cm w udach, i 4cm w łydkach. niestety nie moge stosowac zadnej diety, czy w ciagu 3 mscy uda mi sie to robiac tak: jesc malo, duzo wody, zero kolorowych napoi z gazem,zero slodyczy (raz na tydzien jakis batonik),5x w tyg wf, codziennie 3-1h skakania na skakance,i codziennie brzudzki i przysiasy codziennie o 15 wiecej? co jeszcze musze robic zeby uzyskac taki efekty jak wyzej napisalam? czy tylko to wystarczy?

Natalia Ulewicz Dietetyk, Olsztyn

"niestety nie mogę stosować żadnej diety" co Pani rozumie przez to zdanie?
Aby schudnąć, utrzymać masę ciała i osiągnąć ogólny dobroston nie trzeba stosować "specjalnych diet".. W Pani przypadku konieczna jest zmiana nawyków żywieniowych i staranie się wprowadzić zmiany na stałe, aby były one elementem Pani życia:)

Jeżeli chodzi o Pani pomysły na trening, warto podejść do tego spokojnie, do wakacji na pewno uda się osiągnąć zamierzone efekty, ale tutaj ważna jest zarówno dieta jak i ćwiczenia. Jeśli ma Pani ochotę,zapraszam do konsultacji.

Witam. Proszę nie stosować tego co Pani zamierza, to tylko doprowadzi do obniżenia metabolizmu, a z czasem gdy wróci się do poprzednich nawyków efekt yoyo. Sugeruje postarać się odżywiać regularnie i dodać do tego aktywność fizyczną. Ciężko mi powiedzieć jakie ćwiczenia może Pani wykonywać a jakich nie powinna, gdyż nie znam Pani budowy ciała i musiałabym z Panią przeprowadzić wywiad by dobrać ćwiczenia. Na pewno można zaaplikować CARDIO: czy skakanka? - jeżeli nie ma problemów z kręgosłupem i stawami może być, rower, bieganie, rolki, basen. Nie przesadzać z czasem do 1 h dziennie i to nie codziennie a 4 razy w tygodniu wystarczą. I chcąc zrzucić z brzucha i dolnych partii ciała, proszę dla podtrzymania proporcji głównie wzmacniać górne partie ciała, a dolne tylko w minimalnym stopniu, by nie spowodować, iż to właśnie dolne partie ciała rozrosną się jeszcze bardziej.

Witam serdecznie,

Pyta Pani czy w przeciągu 3miesiecy uda sie Pani uzyskać opisane efekty, pytanie jest bez odpowiedzi ponieważ każdy organizm jest inny i odchudzanie jest sprawą indywidualną. Różne osoby w rożnym tempie tracą nadmierne kilogramy oraz centymetry. Przede wszystkim powinna Pani zadbać o odpowiednie odżywianie, ponieważ stanowi ono 70% sukcesu w walce o wymarzoną sylwetkę. Pisze Pani że będzie jeść mało, to złe rozwiązanie, ponieważ aby chudnąć trzeba jeść ale zdrowo!!

Posiłki powinny być spożywane regularnie (5 posiłków dziennie w odstępach 2,5-3h), bez dodatkowego dojadania pomiędzy wyznaczonymi godzinami. Nie można pomijać żadnego z posiłków, nie zamieniać kilku posiłków na jeden z wielu składników.
Dzień należy zaczynać od pełnowartościowego śniadania. W ten sposób od rana pobudzamy swój organizm do działania, przyspieszamy przemianę materii i każdy kolejny posiłek będzie lepiej trawione. Ostatni posiłek należy spożywać 3-4h przed snem. Powinna Pani również pić od 1,5 do 2 litrów wody dziennie, najlepiej pomiędzy posiłkami, aby zapewnić wystarczającą ilość płynów w organizmie. Dziennie dopuszcza się spożycie 2 łyżek oliwy z oliwek w potrawach. Należy unikać potraw smażonych i tłustych oraz żywności typu fast food. Można dowolnie stosować przyprawy i zioła aromatyczne ale ograniczać sól.
Unikamy również cukru, słodyczy a także żywności silnie przetworzonej typu instant, parówki, pasztety itp Należy czytać etykiety. Zawsze należy zwracać uwagę nie tylko na wartość kaloryczną, ale także na zawartość tłuszczów nasyconych, cukrów i sprawdzać, czy produkt zawiera mało sodu.

Jeżeli chodzi o ćwiczenia fizyczne to stanowią one 30% sukcesu w walce o wymarzoną sylwetkę. Ważne aby aktywność była systematyczna i sprawiała Pani przyjemność. Najlepiej ćwiczyć od 3do 5 razy w tygodniu. Nie może się Pani przetrenowywać ponieważ ffekty będą odwrotne od zamierzonych. Mięsnie też muszą miec czas na odpoczynek, regeneracje.

W razie dodatkowych pytań zapraszam na konsultację lub zachęcam do kontaktu
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam Mgr Joanna Wasiluk
dietetyk