Sposoby na wyszczuplenie ud i pośladków

Witam, mam 20 lat, 162 cm wzrostu i ważę 60 kg. Jem ok 1600 kcal ( 15% białka ok 30 % tłuszczy reszta to węglowodany)a prace mam raczej siedzącą. Chciałabym się dowiedzieć ile minut dziennie ćwiczyć na stepperze i w jakim tempie żeby schudnąć. Zaczęłam również pić czerwoną herbatę. Czy uda mi się zrzucić w ten sposób trochę kilogramów? Szczególnie zależy mi na wyszczupleniu ud i pośladków, proszę jeszcze o jakieś rady. Zależy mi na szybkich efektach.

Witam Panią,

Niestety nie jest możliwe odchudzanie tylko z danych partii ciała. Tkanka tłuszczowa nie spala się miejscowo. Proponuję podejść do sprawy kompleksowo. Należy zadbać o zdrową dietę która stanowi 70% sukcesu w walce o wymarzoną sylwetkę oraz o aktywność fizyczną 30% sukcesu. Oczywiście ćwicząc wspomaga Pani odchudzanie ale nie jestem w stanie powiedzieć ile minut powinna Pani ćwiczyć i z jakim tempem ponieważ jest to kwestia bardzo indywidualna. Każdy z nas jest inny i inaczej reaguje na ćwiczenia. Z pewnością aktywność powinna być systematyczna i najlepiej jakby trening trwał nie krócej niż 30minut. nie ćwiczy Pani też codziennie. Proszę robić chociaż 1-2dni odpoczynku na regenerację mięśni. Jeżeli chodzi o dietę to w tym momencie posiadam zbyt mało informacji na Pani temat, aby ustalić konkretny jadłospis. Musiałabym zebrać wywiad żywieniowy i zdrowotny. Jeżeli byłaby Pani zainteresowana zachęcam do kontaktu drogą mailową. Z pewnością jednak powinna Pani skupić się na regularności posiłków(5 posiłków dziennie w odstępach ok. 3h), bez dodatkowego dojadania pomiędzy wyznaczonymi godzinami.
Dzień należy zaczynać od pełnowartościowego śniadania. W ten sposób od rana pobudzamy swój organizm do działania, przyspieszamy przemianę materii i każdy kolejny posiłek będzie lepiej trawiony. Ostatni posiłek należy spożywać ok. 3h przed snem. Powinna Pani również pić od 1,5 do 2 litrów wody dziennie, najlepiej pomiędzy posiłkami, aby zapewnić wystarczającą ilość płynów w organizmie.
W razie dodatkowych pytań lub chęci ułożenia indywidualnej diety dostosowanej do Pani dziennego zapotrzebowania oraz stylu życia zapraszam na konsultację lub zachęcam do kontaktu
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk