Eliminacja w dużej mierze słodyczy i kolacja 3-4 godz. przed snem - to zalecenia żeby oponka w przyszłości się nie powiększała :). Natomiast na eliminacje obecnej warto włączyć połączenie ćwiczeń siłowych i aerobowych - proponuje konsultację z trenerem personalnym, który oceniając sylwetkę zaproponuje ćwiczenia. Muszą one być regularne. Zamiast inwestować w pas - lepiej pieniądze przeznaczyć na karnet na siłownie.
Witam. Być może Pana masa ciała jest prawidłowa, ale może być tak, że proporcja masy tłuszczu do masy mięśniowej jest zbyt duża. Gromadzenie się tłuszczu w okolicach brzucha to częsty problem u mężczyzn. Na pewno nie pomoże tu żaden pas odchudzający. Na spalenie tkanki tłuszczowej najlepsze będzie wprowadzenie regularnej aktywności fizycznej (nie chodzi tylko o robienie brzuszków, ale także o ćwiczenia aerobowe np. jazda na rowerze, bieganie, jazda na rolkach) oraz zdrowych nawyków żywieniowych. Proszę także mieć na uwadze, że picie alkoholu bardzo przyczynia się do powstawania „oponki”. A oto ogólne zalecenia:
- Codziennie należy spożywać 4-5 małych objętościowo, ale urozmaiconych posiłków. Bardzo ważne jest śniadanie jak najszybciej po przebudzeniu. Kolację należy spożyć najpóźniej 2-3 godziny przed snem.
- Należy unikać podjadania między posiłkami.
- Codziennie należy spożywać minimum 5 porcji warzyw (najlepiej na surowo) i 1-2 porcje owoców.
- Dziennie należy wypijać minimum 2 litry wody mineralnej niegazowanej (między posiłkami oraz w trakcie i po treningu). Można też pić soki warzywne. Należy unikać słodkich napojów. Soki owocowe raz na jakiś czas, najlepiej świeżo wyciskane.
- Codziennie należy spożywać produkty zbożowe pełnoziarniste (m.in. kasze, płatki owsiane, płatki jaglane, gryczane, ryż pełnoziarnisty, otręby, chleb razowy).
- Codziennie zaleca się 2-3 porcje chudego nabiału: chudy twaróg, jogurt, kefir, maślanka.
- Codziennie należy spożywać oleje roślinne na zimno (jako dodatek np. do surówek i sałatek): oliwa z oliwek, olej rzepakowy, olej lniany, olej rydzowy, olej z awokado. Wskazane są również niewielkie ilości orzechów i pestek oraz niewielka ilość masła. Nie należy używać margaryn.
- Kilka razy w tygodniu można spożywać chude mięso i jaja oraz 2-3 razy w tygodniu tłuste ryby morskie. Należy ograniczyć tłuste mięso czerwone.
- Minimum raz w tygodniu wskazane są rośliny strączkowe (fasola, groch, soja, bób, soczewica, ciecierzyca).
- Należy ograniczyć spożycie pieczywa i makaronów oraz wyeliminować dania typu fast-food, wyroby cukiernicze, słodycze, słone przekąski, tłuste sosy, produkty wysokoprzetworzone (np. zupki instant w proszku) oraz alkohol.
- Zdrowe przepisy znajdzie Pan na blogu: www.zdrowapasja.blogspot.com.
Życzę powodzenia i pozdrawiam serdecznie.
Witam Pana,
Brzuch ,,rzeźbi się w kuchni'' Oczywiście bardzo ważna jest aktywność fizyczna ale jeżeli chodzi o dolną partie brzucha to główną role odgrywa prawidłowa dieta. Musi Pan zadbać o regularność posiłków oraz unikać żywności silnie przetworzonej, soli i sodu, słodyczy, węglowodanów prostych i tłuszczów nasyconych. Dodatkowo zalecam picie sporej ilości czystej wody (około 1,5-2l/dzień). jeżeli chodzi o aktywność fizyczną to w grę wchodzą nie tylko brzuszki ale również trening cardio.
W razie dodatkowych pytań lub chęci ułożenia indywidualnej diety dostosowanej do Pana dziennego zapotrzebowania oraz stylu życia zapraszam na konsultację lub zachęcam do kontaktu
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk
Dzień dobry!
Wyeliminowanie błędów żywieniowych oraz ustalenie indywidualnych wskazówek żywieniowych wymaga zebrania dokładnego wywiadu. Zachęcam do bezpośredniej konsultacji z dietetykiem.
Zapraszam na http://diet-coaching.xaa.pl/
Pozdrawiam,
dietetyk Patrycja Sankowska
Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:
- Dziennie zapotrzebowanie na kcal podczas zrzucania oponki na brzuchu – odpowiada Natalia Ulewicz
- Jakie posiłki i ćwiczenia w celu zrzucenia oponki z brzucha? – odpowiada Mgr Patrycja Sankowska
- Sposoby na oponę na brzuchu po dwóch cesarskich cięciach – odpowiada Dietetyk kliniczny Eliza Gosławska
- Dieta dla 23-letniej kobiety – odpowiada Dietetyk kliniczny Eliza Gosławska
- Dieta dla osoby mającej 167 cm wzrostu – odpowiada Dietetyk kliniczny Eliza Gosławska
- Jak odchudzić się 6 kg? – odpowiada Mgr inż. Emilia Kołodziejska
- Dieta dla 18-latka pozwalająca obniżyć wagę – odpowiada Mgr Joanna Wasiluk (Dudziec)
- Co zrobić, żeby zdrowo pozbyć się nadwagi? – odpowiada Lek. Paulina Czajkowska
- Jadłospis dla osoby 58-letniej z nadwagą – odpowiada Mgr Patrycja Sankowska
- Jak najszybciej zrzucić oponkę z brzucha? – odpowiada Mgr Aleksandra Józwik