Jakie choroby mogą powodować otyłość brzuszną?

Jakie choroby mogą powodować otyłość brzuszną, w okolicy brzucha i talii (85 cm) w ciągu 3 lat przybrałam 8kg, od dwóch miesięcy intensywnie ćwiczę a waga i cm w talii ani drgną !!!!!
KOBIETA, 50 LAT ponad rok temu

Czy dieta cud istnieje?

Wiele osób, które chciałyby schudnąć, liczą, że w końcu trafią na cudowną dietę. Chcą zrzucić zbędne kilogramy bez zbędnego wysiłku. Czy to możliwe? Obejrzyj film i sprawdź.

Problemy z nagromadzeniem tkanki tłuszczowej wokół brzucha mogą wynikać po prostu z błędów dietetycznych ale również mogą być spowodowane zaburzeniami hormonalnymi, ukrytą nietolerancją pokarmową (np. gluten) lub problemami z trzuską. Należy w pierwszej kolejności wykonać badania krwi (morfologię, profil lipidowy, poziom glukozy oraz hormonów tarczycy - TSH)

0

Witam!
Dieta + aktywność fizyczna, to najlepsze połączenie w celu redukcji tanki tłuszczowej. Polecam zwiększyć aktywność fizyczną (zumba, fitness, bieganie, pływanie, jazda rowerem). Wskazówki żywieniowe znajdują się na mojej stronie http://diet-coaching.xaa.pl/ zapraszam do jej odwiedzenia oraz zadawania pytań. Pozdrawiam,
dietetyk Patrycja Sankowska

Dietetyk medyczny. Absolwentka Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy