Sposoby na oponę na brzuchu po dwóch cesarskich cięciach

Witam mam 20 lat i 161 cm wzrostu oraz 93 kg. Jestem juz po dwóch ciałach zakończonych cięciem cesarskim. Od ostatniego minęło rok i 3 miesiące. Moim głównym problemem jest brzuch. Tzw opona. Co zrobić żeby się go pozbyć. ?

Witam. Okolice brzucha u kobiet, to bardzo problematyczne miejsce, zwłaszcza po cięciach cesarskich, gdyż trzeba przez pewien czas oszczędzać się. Jednak po upływie ponad roku, może już Pani bezpiecznie wdrożyć ćwiczenia, które przyczynią się do utraty masy ciała oraz pozwolą spalić tkankę tłuszczową z całego ciała (także z okolic brzucha) oraz ujędrnią skórę i wyrzeźbią mięśnie. Polecam wprowadzić regularną aktywność fizyczną (minimum 3-4 razy w tygodniu x 45 minut), ćwiczenia aerobowe (np. jazda na rowerze, bieganie, pływanie, nordic walking, taniec, fitness) oraz ćwiczenia wzmacniające mięśnie brzucha na siłowni lub w domu. W internecie (np. na youtube) znajdzie Pani mnóstwo takich ćwiczeń. Oprócz tego bardzo ważna jest zdrowa dieta. Oto ogólne zasady:
- Należy spożywać 4-5 posiłków dziennie. Powinny one zawierać jak najwięcej warzyw (zwłaszcza w postaci surowej) oraz 1-2 porcje owoców dziennie
- Bardzo ważne jest śniadanie jak najszybciej po przebudzeniu. Kolację należy spożyć najpóźniej 2-3 godziny przed snem.
- Należy unikać podjadania między posiłkami.
- Dziennie należy wypijać ok. 2 litrów wody mineralnej niegazowanej (między posiłkami). Można też pić soki warzywne. Należy unikać słodkich napojów. Soki owocowe raz na jakiś czas, najlepiej świeżo wyciskane.
- Codziennie należy spożywać produkty zbożowe pełnoziarniste (m.in. kasze: gryczana, jaglana, jęczmienna, płatki owsiane, płatki jaglane, gryczane, ryż pełnoziarnisty, otręby, chleb razowy).
- Codziennie zaleca się 2-3 porcje chudego nabiału: chudy twaróg, jogurt, kefir, maślanka.
- Codziennie należy spożywać oleje roślinne na zimno (jako dodatek np. do surówek i sałatek): oliwa z oliwek, olej rzepakowy, olej lniany, olej rydzowy, olej z awokado. Wskazane są również niewielkie ilości orzechów i pestek oraz niewielka ilość masła. Nie należy używać margaryn. Sojusznikiem w spalaniu tłuszczu jest także olej kokosowy (zachęcam do przeczytania artykułu: www.dietetycy.org.pl/olej-kokosowy/)
- Kilka razy w tygodniu można spożywać chude mięso i jaja oraz 2-3 razy w tygodniu tłuste ryby morskie. Należy ograniczyć tłuste mięso czerwone.
- Minimum raz w tygodniu wskazane są rośliny strączkowe (fasola, groch, soja, bób, soczewica, ciecierzyca).
- Przyprawy i inne produkty, które wspomagają spalanie tłuszczu to: cynamon, kurkuma, chili, imbir, pieprz, sok z cytryny, ocet jabłkowy.
- Należy ograniczyć spożycie pieczywa i makaronów oraz wyeliminować dania typu fast-food, wyroby cukiernicze, słodycze, słone przekąski, tłuste sosy, produkty wysokoprzetworzone (np. zupki instant w proszku) oraz alkohol.
- Zdrowe przepisy znajdzie Pan na blogu: www.zdrowapasja.blogspot.com. Zachęcam też do skorzystania z taniego jadłospisu online: www.lekkoizdrowo.pl
Życzę powodzenia i pozdrawiam serdecznie.

Witam Panią,

Tzw ,,oponka brzuszna'' jest dość trudna do zgubienia, a szczególnie po ciąży i carskim cięciu. Jednak wszystko jest możliwe do osiągnięcia dzięki odpowiedniej diecie i ćwiczeniom fizycznym.
W tym momencie posiadam zbyt mało informacji na Pani temat, aby ustalić konkretny jadłospis. Musiałabym zebrać wywiad żywieniowy i zdrowotny. Jeżeli byłaby Pani zainteresowana zachęcam do kontaktu drogą mailową. Z pewnością jednak powinna Pani skupić się na regularności posiłków(5 posiłków dziennie w odstępach ok. 3h), bez dodatkowego dojadania pomiędzy wyznaczonymi godzinami.
Dzień należy zaczynać od pełnowartościowego śniadania. W ten sposób od rana pobudzamy swój organizm do działania, przyspieszamy przemianę materii i każdy kolejny posiłek będzie lepiej trawiony. Ostatni posiłek należy spożywać ok. 3h przed snem. Powinna Pani również pić od 1,5 do 2 litrów wody dziennie, najlepiej pomiędzy posiłkami, aby zapewnić wystarczającą ilość płynów w organizmie. Należy unikać potraw smażonych i tłustych oraz żywności typu fast food. Można dowolnie stosować przyprawy i zioła aromatyczne ale ograniczać sól.
Unikamy również cukru, słodyczy a także żywności silnie przetworzonej typu instant, parówki, pasztety itp Należy czytać etykiety. Zawsze należy zwracać uwagę nie tylko na wartość kaloryczną, ale także na zawartość tłuszczów nasyconych, cukrów i sprawdzać, czy produkt zawiera mało sodu.
Proszę zadbać o zdrową i odpowiednio zbilansowaną dietę, która dostarczy wszystkich składników odżywczych w odpowiednich proporcjach. Dieta powinna być dobrana indywidualnie i uwzględniać Pani dzienne zapotrzebowanie energetyczne. Jeżeli miałaby Pani problem z ustaleniem prawidłowego jadłospisu zachęcam do kontaktu:

tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk