Zaburzenia odżywiania a utrata miesiączki i senność
mysle ze mam jakies zaburzenie odzywiania, tyje w szybkim tempie bez mozliwosci spadku wagi nawet o gram, stracilam okres rok temu w wyniku odchudzania jak sadze i od tamtego czasu tyje, boli mnie cos w glowie i chociaz rezonans magnetyczny niczego nie wykazal to jednak zanika mi pamiec, jestem senna ,mam duze owlosienie ale mam duzo energii,mysle ze w wyniku jedzenia duzej ilosci bialka , niedozywilam wystarczajaco mozgu,hormony i tarczyca w normie ale czyzby brakowalo dhea? prosze o podpowied

KOBIETA, 32 LAT ponad rok temu
Czy dieta cud istnieje?
Wiele osób, które chciałyby schudnąć, liczą, że w końcu trafią na cudowną dietę. Chcą zrzucić zbędne kilogramy bez zbędnego wysiłku. Czy to możliwe? Obejrzyj film i sprawdź.
Dzień dobry. Aby doradzić coś konkretnego, niezbędny jest wywiad dietetyczny, dlatego zapraszam na konsultacje. Radykalne odchudzanie i eksperymentowanie z dietami na własną rękę może prowadzić do niebezpiecznych zaburzeń w organizmie. Po pierwsze prowadzi do niedoborów ważnych witamin i minerałów w organizmie. Przez to może Pani się czuć senna oraz mieć kłopoty z pamięcią i koncentracją. Przebiałczenie organizmu prowadzi do zakwaszenia oraz wypłukiwania z organizmu ważnych pierwiastków (wapń, magnez). Szybkie tycie może być spowodowane wieloma czynnikami. Być może to również efekt jojo w wyniku zbyt drastycznej diety i zbyt szybkiego odchudzania. Powinna Pani wykonać morfologię (być może ma Pani anemię). Szybkie tycie oraz duże owłosienie mogą być także objawami zespołu policystycznych jajników (PCOS). Dlatego zalecałabym wizytę u lekarza. To, co może Pani zrobić już dziś to wprowadzenie zdrowych nawyków żywieniowych: