Wytłumaczenie wyniku RTG kręgosłupa
Proszę o wytłumaczenie wyników RTG Ślad esowatego skrzywienia dwubocznego.Zniekształcenia spondylotyczne krawędzi bocznych trzonów części środkowo-dolnej.Zwężenie przestrzeni międzykręgowych TH9-TH12

KOBIETA, 42 LAT ponad rok temu
Witam serdecznie. Opis badania wskazuje na zmiany zwyrodnieniowe w obrębie kręgosłupa. Zmiany w późniejszym czasie mogą powodować dolegliwości bólowe. Warto skonsultować się z lekarzem i zadbać o aktywność fizyczną i ćwiczenia wzmacniające mięśnie kręgosłupa.