Wytrysk nasienia na zewnątrz - czy mogę być w ciąży?

Witam, kochałam się z mężem jeden raz po drugim. Może było około pół godziny przerwy. Chciałabym się dowiedzieć, czy mogę być w ciąży, ponieważ doszło do wytrysku. Czy pod napletkiem mogło coś zostać?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry!

Jeżeli nie stosuje Pani żadnej antykoncepcji, a partner nie użył prezerwatywy, to jak najbardziej mogło dojść do zapłodnienia.

Nawet jeżeli ejakulacja nie nastąpiła wewnątrz pochwy, nie daje to pewności, iż do zapłodnienia nie doszło. Nasienie mogło dostać się do przedsionka pochwy, co stwarza możliwość zapłodnienia.

Uważam, że powinna Pani wykonać test ciążowy.

Pozdrawiam!