Wyżynanie się zębów u 16-miesięczniaka

Witam, dziecku (16mc) wyżynają się ząbki, wszystko wydawałoby się, że przebiega prawidłowo do teraz. Na miejscu czwórki dolnej lewej wyszedł dziwny ząb który się kiwa. Do wczoraj był w lekko brązowej błonie (nieprzebitym dziąśle?) która pękła. Czy na tym miejscu nie powinien być trzonowiec? Proszę zobaczyć zdjęcia: www.goo.gl/YeC124 www.goo.gl/yXKrQB www.goo.gl/VrukOx www.goo.gl/k7scwi www.goo.gl/nhHOYI Co to może być? Dodam, że dziecko nie używa smoczka, ssa/wkłada paluszki do buzi.

Lek. dent. Bogdan Jaremczuk

smoczek lub palec nie mają z tym nic wspólnego, zaburzenia rozwojowe się zdarzają - proszę starać się nie zachowywać tak aby wywoływać w dziecku lęk, jeśli będzie Pan swoim zachowaniem "straszył" dziecko to zanim trafi do stomatologa juz bedzie miało uraz bo będzie wiedziało że zaglądanie do buzi to nic miłęgo - zaburzenia rozwojowe się zdarzają - u tak małego dziecka nic nie robimy, czekamy aż pokażą się wszystkie mleczaki
pozdrawiam
lek., lek.stom. Bogdan Jaremczuk

Niestety nie mogę otworzyć załączonych zdjęć.
Z opisu mogę wnioskować, że doszło do zaburzenia ząbkowania - jednak to tylko moje przypuszczenia. Proszę udać się z dzieckiem do gabinetu stomatologicznego, najlepiej do pedodonty ( lekarz zajmujący się leczeniem ząbków dzieci ). Oceni stan Pana dziecka i uspokoi Pana.