Zapytaj lekarza

7 4 2 , 8 1 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Dlaczego niemowlę jest płaczliwe?

Witam, Mój syn w tym tygodniu skończył 3 miesiące i od kilku dni jest płaczliwy, ma mniejszy apetyt, w nocy niespokojnie spi, bardzo sie ślini i wkłada raczki do buzi przegryzając paluszki. Czasem podczas próby karmienia butelka bardzo blacie i wypluwa smoczek. Dzis z mężem przeczytaliśmy zeby spróbować podać chłodniejszy pokarm i syn zjadł bez problemu.Nie zauważyłam zeby miał podpuchnięte dziąsła. To możliwe, ze to początki ząbkowania ? Jak długo moze to potrwać zanim pokaze sie pierwszy ząbek ?
KOBIETA, 26 LAT 4 miesiące temu

Fakty o zdrowiu - Oburęczne dzieci bardziej nadpobudliwe?

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

choć bez badania nie można z całą pewnością tego potwierdzić, to opisane przez Panią zachowanie niemowlęcia wskazuje na klasyczne oznaki ząbkowania. Ponieważ jednak nie zaobserwowali Państwo typowego rozpulchnienia dziąseł, obrzęku i zaczerwienienia, to wątpliwe, by pierwszy ząbek ukazał się w najbliższym czasie. A zazwyczaj to właśnie wówczas dziecko odczuwa największy dyskomfort, który manifestuje poprzez odmowę pokarmu czy płaczliwość. Odsyłam do odpowiedzi na te pytania: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-tak-sie-objawia-zabkowanie-u-corki, a także w tym miejscu: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/jedzenie-a-zabkowanie.

Więcej informacji na temat ząbkowania odnajdzie Pani w naszym artykule: https://portal.abczdrowie.pl/objawy-zabkowania-uwarunkowania-swedzenie-dziasel-bol.

Ponieważ jednak nie można wykluczyć także innych powodów skutkujących wskazanym przez Panią zachowaniem (płaczliwość, brak apetytu, niespokojny sen itd.), to sugerowałabym konsultacje pediatryczne. Być może pediatra uzna za słuszne ustalenie przyczyny dolegliwości niemowlęcia przez badanie krwi i/lub moczu.

Być może zainteresuje Panią także ten materiał: https://portal.abczdrowie.pl/10-najpopularniejszych-dolegliwosci-zdrowotnych-u-dzieci.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy