Wzdęcia, gazy i przelewanie w jelitach

Witam Mam wzdęcia gazy przelewanie się w jelitach Leki na nadwrażliwość jelita nie pomogły Dieta i picie płynu odpada Zadziałał dopiero po kilku godzinach lepiej znoszę tabletki dulcobis Kolonoskopie i tak odwołano Jakie badania zrobić by by znaleźć problem jak wykonać kolonoskopie skoro picie płynu ciężko zniosłam Joanna

Witam. W diagnostyce schorzeń przewodu pokarmowego bywa pomocne badanie ogólne kału oraz usg jamy brzusznej. Przede wszystkim konieczne jest jednak bezpośrednie badanie lekarskie i zebranie dokładnego wywiadu.