Wzdęcia, wymioty, bóle głowy, osłabienie i wysoka temperatura po zjedzeniu niedosmażonego fileta z kurczaka

Witam. W piątek jadłam w restauracji grillowany filet z kurczaka, niestety po skonsumowaniu kilku kawałków zauważyłam, że jest niedosmażony, pół surowy. Od tamtej pory mam wzdęcia, wymiotowałam,mam bóle głowy, gardła, jestem osłabiona, mam wysoką temperaturę - waha się. Rano mam 39 stopni, w południe 37,6 na wieczór mam od 38 do 39. Czy to tylko zatrucie? Czy to coś poważnego?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Opisane objawy mogą wskazywać na występowanie infekcji przewodu pokarmowego. Wskazana jest niezwłoczna wizyta u lekarza.