Wznowienie terapii laserowej usuwania owłosienia na szyi

Od kilku miesięcy stosuję Isotrex na twarz i część szyi. Chciałabym wznowić terapię laserową usuwania owłosienia na szyi, którą wstrzymałam po rozpoczęciu leczenia Isotrexem. Na jaki czas powinnam odstawić żel, aby móc poddać się zabiegowi? Czy przed zabiegiem muszę zaprzestać stosowania żelu zarówno na twarzy jak i na szyję?
KOBIETA, 29 LAT ponad rok temu
Anna Adamowicz
Anna Adamowicz Kosmetolog, Warszawa
48 poziom zaufania

Witam Panią,

Jeśli planuje Pani stosowaniu depilację laserową to zaleca się minimum miesiąc przerwy w stosowaniu preparatu.
Po tym czasie zalecam wykonanie próby laserowej, jeśli reakcja skóry będzie prawidłowa, może Pani przystąpić do depilacji laserowej.
W trakcie poddawania się zabiegom laserowej depilacji stosowanie kremów, żeli z izotretinoiną jest zabronione.

Pozdrawiam serdecznie.
Anna Adamowicz
www.instytutadamowicz.pl

Lek. Robert Jan Chmielewski
Lek. Robert Jan Chmielewski Chirurg, Warszawa
63 poziom zaufania

Powinna Pani całkowicie odstawić smarowanie Isotrexem przynajmniej na miesiąc czasu przed zabiegiem. Jeżeli stosuje Pani doustną formę to nawet pół roku.

Abigail Laskowska
Abigail Laskowska Kosmetolog, Warszawa
60 poziom zaufania

Dzień dobry,

Należy zaprzestać stosowania tego żelu na minimum miesiąc przed zabiegiem.

Pozdrawiam

redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty