Wzrost wagi a antydepresanty

mialam rozne leki na nerwice i depresje.czulam sie po nich roznie.10 dni temu lekarz zmienim mi lek na Doxepin.biore 50mg dzienie i prztylam 3 kg w tak krotkim czasie.czy to normalne,cz moge poposic o zmane leku? dlaczego po tym leku waga wzrasta,jem tyle samo co kiedys.?

Aleksander Ropielewski

Nie wiem czy wzrost wagi jest bezpośrednio związany ze zmianą leku, jednak, jeżeli odczuwa Pani negatywne skutki stosowania leku proszę zgłosić się do lekarza w celu zmiany leczenia.

Lek. Tomasz Budlewski

Tak może nastąpić przyrost masy ciała. Proszę udać się do lekarza zlecającego powyższe leczenie, oraz samemu nie modyfikować leczenia.