Z czego wynika pieczenie pośladków i ud?

Mam Taki Problem Ze mam Pieczenie pośladków i ud .Pieczenie występuje tylko i wyłącznie tydzień Przed Miesiączka (w czasie Miesiączki Ustępuje ) i tydzień po Miesiączce Pieczenie występuje U mnie praktycznie co 2 Cykle .( Kiedy Występuje Pieczenie nie mam Obiawow Miesiączki ) hormonalnie wszytko porządku . proktolog Tez nic nie widzi . mam Morfologi wszytko wporzadku . Jeżeli Biorę np Jod pieczenie 2 razy silniejsze jeżeli biorę co kolwiek związane z Tarczyca to mam pieczenie 2 razy większe . Ale Badani z Krwi Tarczycy Jest Idealna . Mam Powiększone Węzły chłonne ale tez nie wiadomo od Czego . Już nie wiem co mam robić

Redakcja abcZdrowie

Witamy,

Rozumiemy Pani obawy związane ze stanem swojego zdrowia. Dobrze, że podjęła już Pani pewną diagnostykę w tym kierunku, aby poznać przyczynę takiego stanu.

Należy podkreślić, że takie objawy związane ze świądem i pieczeniem poszczególnych partii ciała mogą wynikać z różnych przypadłości. U Pani jest to związane z cyklem menstruacyjnym oraz przyjmowaniem preparatu jodowego. Można by na podstawie tego stwierdzić, że źródłem takiego problemu są zaburzenia hormonalne, bądź wynikające z pracy tarczycy. Jednakże w przypadku prawidłowych badań hormonalnych, można spróbować powtórzyć lub rozszerzyć diagnostykę. Można wykonać poziom prób wątrobowych, kreatyniny oraz oznaczyć obecność przeciwciał przeciwjądrowych ANA.

Ujemne wyniki badań krwi mogłyby skłonić do wizyty kontrolnej u lekarza dermatologa. Możliwe, że podłożem takiego świądu jest jakiś problem bakteryjny lub grzybiczy.

Życzymy Pani lepszego samopoczucia!

Zachęcamy także do zapoznania się z poniższymi artykułami o podobnej tematyce:

https://portal.abczdrowie.pl/uciazliwe-swedzenie-skory

https://portal.abczdrowie.pl/hormony

https://portal.abczdrowie.pl/5-znakow-ktore-swiadcza-o-tym-ze-twoje-hormony-nie-pracuja-prawidlowo/6

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.