Z czym mogą być związane takie nagłe nasilające się bóle?

Od paru lat męczy mnie nasilający się ból,którego nie udało mi się zdiagnozować. Odczuwam : -nagłe dosyć silne bóle kręgosłupa w odcinku lędźwiowym promieniujące do bioder i na całej szerokości pleców; - powtarzające się bóle kończyn dolnych i górnych (drętwienie, mrowienie, ciężkość, sztywność) - nagłe uczucie poparzenia skóry na dłoniach i także na twarzy bez widocznych zaczerwien i obrzęków. Badania w kierunków chorób reumatologicznych nie dały niepokojących wyników. Chciałabym zasięgnąć rady tutaj,zanim pójdę do lekarza,który może powiedziec,że wymyślam.

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

Pani objawy powinny być zbadane przez doświadczonego neurologa. Opisane przez Panią objawy stanowią szeroki temat, dlatego bez konkretnych badań ciężko jednoznacznie wskazać ich przyczynę. Można jedynie przypuszczać, że problem jest umiejscowiony w kręgosłupie, ponieważ wskazuje na to ból w odcinku lędźwiowym, a także drętwienia rąk i nóg. Taki stan często spowodowany jest uciskiem na nerw, który objawia się właśnie w następujący sposób.

Warto mieć również na uwadze schorzenie polineuropatii. Zwana jest też neuropatią obwodową i w zależności od rozwoju choroby powoduje objawy takie jak: mrowienie, drętwienie oraz ból kończyn, a także uczucie pieczenia i swędzenia skóry. Polineuropatia może być spowodowana przez wiele czynników, jest to też choroba dziedziczna.

Zalecamy udanie się do neurologa oraz wykonanie badania EMG (elektromiografu), które pozwoli trafniej zdiagnozować stan Pani zdrowia.

W wolnej chwili zachęcamy do zapoznania się z naszym artykułem dotyczącym wspomnianej wcześniej polineuropatii:

https://portal.abczdrowie.pl/polineuropatie

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.