Z czym powiązać ten brak okresu?

Witam. Zmagam się z następującym problemem. Przechodzę właśnie infekcję pochwy, a w zasadzie jej końcówkę. Do leczenia stosuję maść Clotrimazolum. Jakoś pod koniec kwietnia stosowałam dietę i jadłam maksymalnie do 1500 kalorii. Ostatni okres dostałam 5 kwietnia, który trwał do 9 kwietnia. Współżyłam z chłopakiem 29.04, 4.05, 5.05. Zabezpieczamy się prezerwatywą i nigdy nie pękła, ponieważ po odbytym stosunku sprawdzamy czy aby na pewno nic się nie stało. Używamy żelu, by wszystko było w porządku. Długość cykli waha się między 26 a 35 dniem. Dziś jest 39 dzień cyklu, a miesiączki brak. Czasem pobolewają mnie jajniki, mam zwiększony apetyt. Zawsze kilka dni przed miesiączką bolą mnie piersi przy dotyku. Teraz jednak tak nie jest. Proszę o pomoc. Pozdrawiam.

Redakcja abcZdrowie

Witam, przede wszystkim proponuję wykonanie testu ciążowego, by upewnić się, że antykoncepcja nie zawiodła. Ból jajników i zwiększony apetyt mogą być oznakami zbliżającej się menstruacji lub ciąży, trudno rozstrzygnąć, która z tych przyczyn jest bardziej prawdopodobna. W przypadku negatywnego testu ciążowego sugeruję kontakt z ginekologiem, który po badaniu lub zleceniu badań hormonalnych będzie w stanie wskazać przyczynę nieprawidłowości w długości cyklu. Pod tym adresem znajdzie Pani więcej cennych informacji dotyczących możliwych przyczyn opóźniającej się menstruacji: https://portal.abczdrowie.pl/nieregularny-okres-przyczyny-zaburzenia-cyklu-leczenie. Przyczyną zaburzeń może być także za niska podaż kaloryczna, więc jeśli drastycznie ograniczyła Pani kalorie, to w efekcie mogło to doprowadzić do przesunięć w cyklu. Infekcja grzybicza raczej nie powinna mieć większego wpływu na opóźniającą się menstruację, aczkolwiek podczas trwania kuracji maścią Clotrimazolum powinna Pani powstrzymać się przed współżyciem – po pierwsze maść może wpływać na skuteczność antykoncepcji mechanicznej (to jest prezerwatywy – może powodować jej uszkodzenie), a po drugie – istnieje ryzyko zarażenia partnera grzybicą (wówczas oboje partnerów powinno przejść kurację). Proszę zapoznać się z wypowiedzią farmaceuty: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-clotrimazolum-moze-uszkodzic-prezerwatywe. Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.