Czy mogłam mieć okres w ciąży?

Dzień dobry.Mam 41 lat i zawsze miałam cykle regularnie jak w zegarku co 30 dni.Od kwietnia to się zmieniło.Miałam okres 9.03 do 15.03, potem 4.04 do 10.04 kolejny dostałam 29.04 i trwał do 5.05 Od 15.05 boli mnie podbrzusze i trwa to już czwarty dzień.W międzyczasie zrobiłam dwa testy ciążowe (17.05 i dzisiaj 19.05)Obydwa wyszły negatywnie.Czy to wyklucza ciążę ?Okres powinnam dostać ,albo 24.05 ,albo 29.05 jestem też zapisana do ginekologa na początek czerwca,ale nerwowo już nie wytrzymuje.Czy duże jest prawdopodobieństwo,że te wcześniejsze okresy to były "miesiączki w ciąży" czy wtedy test ciążowy płytkowy jest miarodajny? Dziękuję za odpowiedz
KOBIETA, 41 LAT 11 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

jeśli od ostatniego stosunku minęło co najmniej 14 dni, to testy ciążowe, które Pani wykonała, można uznać za wiarygodne i najprawdopodobniej nie jest Pani w ciąży. Dla pewności proszę dodatkowo oznaczyć hormon beta-HCG we krwi.

Kobieta w ciąży nie ma menstruacji. Czasem zdarzają się plamienia bądź krwawienia w ciąży, ale nie są one miesiączką. Na początkowym etapie ciąży może pojawić się plamienie implantacyjne i to one bywa mylone z okresem. Jeśli więc miesiączkowała Pani regularnie, to nie ma powodów do obaw o ciążę.

Dolegliwości bólowe podbrzusza, które Pani odczuwała w połowie cyklu, mogły świadczyć o wystąpieniu owulacji, natomiast nieregularne menstruacje o zaburzeniach hormonalnych. Proszę nie martwić się na zapas i czekać cierpliwie na wizytę u ginekologa, która z pewnością wiele wyjaśni.

Poniżej umieszczamy podobne pytania:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-mozna-miec-okres-w-ciazy,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-mozna-miec-okres-do-3-miesiaca-ciazy,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-osoba-w-ciazy-moze-miec-okres.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.