Z jakiego powodu boli ząb?

Witam serdecznie.Boli mnie zab gorna 5 z lewej strony.Bylam u stomatologa I po zrobieniu zdjecia lekarz powiedzial ze ten zab jest pusty I nic sie nie dzieje w srodku.Ale ja nie mialam nigdy robionego zeba kanalowo jak twierdzi lekarz.Mozliwe ze stomatolog robiocy mi ten zab kilka lat temu nie poinformowal ze zab robiony jest kanalowo.Dodam ze mam bardzo wrazliwe zeby I czesto krwawia mi dziasla.Obecny stomatolog twierdzi ze zab boli z powodu nadwrazliwych dziasel.Boje sie ze cos dzieje sie w srodku zeba ale skoro na przeswietleniu nic nie wyszlo to co moze byc przyczyna bolu.Z gory Serdecznie dziekuje za odpowiedz.

Dzień dobry,
nie opisuje Pani jaki jest to rodzaj bólu. Jeżeli ząb jest żywy i nie był leczony kanałowo, to może boleć przy zimnych napojach, bądź przy zmianie temperatury.
Jeżeli nerw jest już usunięty, przyczyną bólu może być stan zapalny wywołany przez bakterie w okolicy czubka korzenia. Na taki ząb nie można nacisnąć na przykład przy gryzieniu. Krwawiące dziąsła są dowodem na procesy zapalne w przyzębiu. Radziłabym zbadać czy nie ma Pani paradontozy. Paradontoza, a szczególnie jest ostra forma może również być przyczyną bólu.