Z jakiego powodu chudnę?

Witam, Czy jeżeli się chudnie i bolą kości to jest białaczka czy jakaś inna choroba jeżeli inna to proszę napisać jaka wiek tej osoby to ok 43 lata kobieta Z góry dziękuję za odpowiedź
ponad rok temu

Lek. Izabela Ławnicka

Witam!
Opisane przez Panią objawy są dość mało charakterystyczne, co oznacza, że mogą mieć bardzo wiele przyczyn. Spadek masy ciała oraz bóle kości to jednak zdecydowanie za mało, by podejrzewać białaczkę. Wskazana jest jednak dokładniejsza diagnostyka, a przede wszystkim dokładne zebranie wywiadu, zbadanie Pani oraz zlecenie podstawowych badań laboratoryjnych. Uzyskane w ten sposób informacje najpewniej pozwolą wskazać przyczynę dolegliwości oraz wdrożyć właściwe postępowanie.

Proponuję wizytę u lekarza pierwszego kontaktu, zrobienie szerokich badań krwi i ew. dalsze postępowanie zależnie od wyników, pozdrawiam, zż