Z jakim lekarzem najlepiej skonsultować się w pierwszej kolejności?

Witam, Od około 10 lat kilka razy do roku miewalam ataki migreny z aurą, lecz od momentu narodzin pierwszego dziecka (8 miesięcy temu) bóle pojawiają się raz/dwa razy na miesiąc i są znacznie silniejsze, po raz pierwszy przy ostatnim ataku straciłam widzenie w oku, w którym umiejscowiony jest ból. Po porodzie siłami natury znacznie pogorszył mi się wzrok, a co za tym idzie na co dzień o wiele bardziej nadwyrężam oczy aby dojrzeć, przeczytać z wiekszej odległości. Tu nasuwa się moje pytanie, czy w takim przypadku moja diagnostyka powinna zacząć się od wizyty u neurologa czy u optyka w celu dobrania odpowiednich szkieł czy u okulisty aby zbadać oko? Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi.

Proszę rozpocząć od diagnostyki neurologicznej, jednakże wizyta u okulisty również powinna znaleźć się na liście Pani priorytetów.