Leczenie krótkowzroczności

Cierpię na krótkowzroczność. Byłem u okulisty, powiedział, że mam wadę -1.25 w jednym i -1.5 w drugim oku. Ludzi nie rozpoznaję w odległości 10m ode mnie. Siedząc w ławce w szkole nie mogę rozczytać tego co jest na tablicy. Pewnego razu będąc w szkole przymrużyłem tak oczy, aby je trochę nawilżyć (wymusiłem łzy). Gdy otworzyłem oczy, były one mokre i od razu zacząłem rozczytywać wszystko z tablicy, lecz gdy mrugnąłem znów się się rozmazało. Zawsze jak wymuszę łzy, wzrok na chwilę się poprawia...

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
W opisanej sytuacji wystarczy noszenie okularów korekcyjnych lub szkieł kontaktowych. Proszę udać się na wizytę do lekarza okulisty, który wdroży odpowiednie postępowanie.