Z jakimi badaniami najlepiej udać się do neurologa?

Z jakimi badaniami najlepiej zgłosić się do lekarza specjalisty /neurologa /, aby wizyta była dla mnie najbardziej korzystna ? / posiadam próbę tęrzyczkową - IIIst. ,badania tarczycy i badanie przeprowadzone przez kardiologa / wszystko w normie /. Nadal nie mam diagnozy co jest przyczyną mojej choroby. Mam 20 lat , zdarza mi się,że tracę przytomność, miewam ataki drżenia i skurcze mięśni wywołane np.piskiem tramwaju na zakręcie brzdękiem szklanki o talerz itp. Jest to bardzo nie komfortowe i denerwujące dla mnie. Co mogę zrobić ?

Witam! Opisane przez Panią dolegliwości najbardziej przemawiają za zaburzeniami emocjonalnymi typu nerwicowego. Najlepiej skontaktować się z Poradnią Zdrowia Psychicznego, po odpowiednim badaniu zaproponują rozwiązanie problemu: psychoterapię z ew. wzmocnieniem lekami p/lękowymi. Na NFZ mogą być kolejki, ale zawsze jest rozwiązanie - gabinet prywatny. Neurolodzy także zajmują się nerwicami, ale większy nacisk kładą na leczenie farmakologiczne. Powodzenia W. Łuczkowski.