Czy mam się wybrać do neurologa?

Dzień dobry! Od jakiegoś czasu przechodzą mnie tzw "ciarki", na głowie i twarzy. (Skroń, potylica, właściwie to wszystkie części chyba) Zazwyczaj albo lewa strona głowy albo prawa. Nigdy obie naraz. Czy to normalne? Nie wiem czy to może być powiązane, ale na początku roku dostrzegłam u siebie chwilowe kłopoty z pamięcią (np zapomniałam kodu do telefonu-mam taki sam od kilku lat i jak to zazwyczaj bywa używa się go kilkadziesiąt razy dziennie) i kodu do bloku, w którym mieszkałam jakieś 3 miesiące. Być może było to akurat skutkiem stresu lub jałowego rozkojarzenia (włożyłam też nieświadomie chleb do lodówki). Jednak trochę się martwię i chciałabym uzyskać odpowiedzieć na pytanie czy to normalne i może sie tak zdarzać czy może powinnam udać się do neurologa?

Witam! Należy się przebadać. Pani opis najbardziej sugeruje problemy ze skupieniem uwagi, prawdopodobnie na podłożu nerwicowym. Zmienność lokalizacji doznań bólowych, a raczej czuciowych także przemawia za zaburzeniami emocjonalnymi. Jednak, żeby to "zwalić" na karb nerwicy, należy wykluczyć choroby somatyczne. Proponuję kontakt z lekarzem POZ, zbada fizykalnie, skieruje na podstawowe badania laboratoryjne i w zależności od uzyskanych wyników, pokieruje do specjalisty lub sam sobie z tym poradzi. Powodzenia W. Łuczkowski.