Z tym cholesterolem mogę podjąć pracę?

Dzień dobry, Czy podwyższony cholesterol może mieć wpływ na nie uzyskanie zgody lekarza na podjęcie pracy? Mam 23 lata, stanowisko decyzyjne, całkowity poziom cholesterolu: 5.96 mmol/l. Nie mam innych zaburzeń, jestem raczej osobą zdrową.
MĘŻCZYZNA, 23 LAT ponad rok temu

Jak pracują Polacy?

400 minut - dokładnie tyle efektywnie pracują codziennie Polacy. To 6 godzin i 40 minut ciężkiej pracy. Na ziewanie, rozmowy z kolegami, a także przerwę obiadową czy kawową pozostaje 100 minut. Wynika z badania instytutu Millward Brown S.A.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Szanowny Panie,

decyzja o dopuszczeniu lub niedopuszczeniu do pracy jest podejmowana przez lekarza, który wykonuje procedurę kwalifikacyjną, przeprowadza badania i analizuje stan Pana zdrowia w odniesieniu do konkretnych, indywidualnych warunków pracy. Faktycznie, od kilku lat zwraca się szczególną uwagę na poziom cholesterolu pracownika zatrudnionego na stanowiskach decyzyjnych. Jednak proszę pamiętać, że podwyższone stężenie cholesterolu stanowi jedną z głównych patologii współczesnego świata i wiele osób również ma niekorzystne w tym zakresie wyniki.

Badania okresowe mają za zadanie przede wszystkim szybkie wykrycie nieprawidłowości i podjęcie niezbędnych działań - w celu odwrócenia niebezpiecznych dla zdrowia tendencji. Sposób interwencji zależny jest od wieku osoby badanej. Pracownicy, którzy ukończyli już 40 rok życia, są obarczeni największym ryzykiem sercowo-naczyniowym - w ich przypadku unikanie czynnika stresotwórczego (w tym znacznej decyzyjności) będzie więc bardzo istotne.

We wczesnym przedziale wiekowym przede wszystkim kluczową kwestią jest zmiana dotychczasowego stylu życia: stosowanie się do określonych zaleceń żywieniowych, wprowadzenie większej ilości ruchu, dbanie o poprawne BMI. Być może niezbędne będzie także, żeby wykonał Pan szczegółowe badania stanu zdrowia w tym ponownego pomiaru poziomu cholesterolu całkowitego, a także trójglicerydów, LDL cholesterolu („złego cholesterolu”) i HDL cholesterolu ( „dobrego cholesterolu”).

W naszym serwisie zadano już kilka podobnych pytań, zachęcam do zapoznania się z odpowiedziami:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/badania-poziomu-cholesterolu-przy-badania-wstepnych-do-pracy

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-cholesterol-calkowity-na-poziomie-250-mg-dl-moze-spowodowac-orzeczenie-niezdolnosci-do-pracy-przy-badaniach-okresowych

Proszę zapoznać się z naszym artykułem, który rozwija temat obniżenia poziomu cholesterolu we krwi: https://www.wp.pl/?s=portal.abczdrowie.pl%2Fnajlepsze-sposoby-na-obnizenie-cholesterolu&src01=8d289&c=168

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty