Zabezpieczenie przed ciążą przy antybiotykoterapii

W trakcie zażywania pierwszego opakowania tabletek zaczęłam brać antybiotyk. Ostatnia tabletkę antybiotyku wzięłam 29.07. Następne opakowanie tabletek antykoncepcyjnych zaczęłam 6 dni później. Stosunek seksualny odbyłam 21.08. Dodam, że w pierwszym opakowaniu pominęłam 2 tabletki, w pierwszym i drugim tygodniu. Czy jestem zabezpieczona?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Po takim czasie od ukończenia antybiotykoterapii powinno występować pełne zabezpieczenie. W razie wątpliwości proszę udać się na wizytę do specjalisty ginekologa.