Zabezpieczenie przed nieplanowaną ciążą

cz jesli po stosunku dostałam okresu i poszłam do lekarza ginekologa po srodki anty koncepcyjne i on po zrobieniu badań dał mi jakiś srodek na to żebym nie zaszła w ciąży i dostałam recepte na kupno tabletek kture mam zacząć stosować dopiero jak skończy mi się okres czyli po 7 dniach to znaczy że jestem zabespieczona przed nieplanowaną ciążą ?

Witam. Nie wiem jakie tabletki przepisał Pani ginekolog. Doustne tabletki antykoncepcyjne zazwyczaj stosuje się od pierwszego dnia krwawienia miesięcznego - wtedy ochrona antykoncepcyjna zachowana jest od pierwszych dni stosowania tabletek. W Pani przypadku radziłabym ponowną konsultację z lekarzem prowadzącym.