Zabieg inseminacji a dźwiganie w pracy

WITAM Chciałam się poradzić czy po zabiegu Inseminacji warto wziąść urlop w pracy takiej jaką wykonuje ? Mianowicie jestem OPIEKUNKĄ przy ośrodku pomocy społecznej do osób starszych leżących i niestety na codzień fizycznie dostaję w kość ( dzwiganie ) Nie chciałabym po prostu aby to mogło zniwelować moje starania po zabiegu Dziękuję bardzo za odpowiedz

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Niektóre źródła podają, iż po zabiegu inseminacji oraz we wczesnej fazie ciąży należy unikać nadmiernego wysiłku fizycznego. Szczegółowe zalecenia po zabiegu zostaną wydane przez lekarza przeprowadzającego zabieg.