Zabieg laserowy a wysiłek fizyczny - jak to jest?

Dzień dobry, niedługo mam mieć wykonany zabieg laserowy na jaskrę. Chciałabym zapytać, czy po operacji będę mogła wykonywać prace fizyczne? Czy stres może wpływać na jaskrę?

KOBIETA ponad rok temu

Witamy serdecznie!

Metod laserowego leczenia jaskry jest kilka, co skutkuje nieco innymi zaleceniami dla pacjenta w przypadku każdego z nich.

Wśród ogólnych zaleceń, jakie pojawiają się w przypadku laserowych zabiegów okulistycznych występują:
- unikanie nadmiernego wysiłku fizycznego przez miesiąc,
- unikanie zakurzonych i zadymionych pomieszczeń,
- ograniczenie podróży samolotem,
- nieopalanie się i niekorzystanie z solarium,
- ograniczenie pracy przy komputerze.

Powinna Pani jednak dokładnie zapytać o to lekarza wykonującego zabieg. Jeżeli zaś chodzi o stres, to jak najbardziej sprzyja on jaskrze.