Zabieg na podniesienie końcówki nosa, zniwelowanie garba i optyczne skrócenie

Korekta nosa kwasem hialuronowym czy hydroksyapatytem wapnia? Jaki zabieg na podniesienie końcówki nosa, zniwelowanie lekkiego garbka i czy da się go optycznie skrócić przy pomocy wypełnień, wiem, że lekarze stosują również botox aby nos nie opadał, proszę o podpowiedź

Witam
Jeżeli jest to po raz pierwszy wykonywana korekcja, najlepiej zacząć od kwasu hialuronowego. jeżeli coś nie będzie odpowiadało, zawsze możemy go rozpuścić. Hydroksyapatyt stosujemy najczęściej już przy kolejnej korekcji, ponieważ daje on dłużej utrzymujący się efekt. W celu podniesienia końcówki nosa podajemy toksynę botulinową, ale tylko u osób z aktywnym mięśniem obniżającym końcówkę nosa. Niestety nie każdy nos nadaje się do korekcji niechirurgicznej, dlatego zawsze konieczna jest konsultacja przed takim zabiegiem.

Bez zdjęcia trudno coś powiedzieć. Stosuje się z powodzeniem usieciowany kwas hialuronowy jak i hydroksyapatyt wapnia. Wypełnieniem trudno optycznie skrócić, ale podniesienie końcówki np. za pomocą toksyny botulinowej takie wrażenie daje. Rodzaj produktu dobierze lekarz, zgodnie ze swoja wiedzą i doświadczeniem oraz obrazem klinicznym.

Przede wszystkim konsultacja. Metody, które Pani wymienia znajdują zastosowanie w niechirurgicznej korekcie nosa, ale w zależności od kształtu i pracy mięśni, wybiera się odpowiedni rodzaj zabiegu.

Jedyni krekta chirurgiczna przyniesie trwałą zmianę kształtu nosa a zarazem i całej twarzy wpłynie na poprawę oddychania Najważniejsze to porozmawiać ze specjalistą aby dać sobie i jemu szansę na właściwe przygotowanie.
Zapraszam na osobistą konsultację nawet teraz aby móc spokojnie omówić szczegóły.
Wizytę można umówić drogą emailową kontakt@drjaworowski.pl
Dr Janusz Jaworowski