Zabieg na przepuklinę pachwinową

Tydzień temu miałem przeptowadzony zabieg na przepuchlinę pachwiniwą (wszczepienie siatki), kiedy będę mógł zacząć jakąś formę aktywności fizycznej (rolki, basen). Dziura miała około 2,5cm. Przyczy nie było objawów w postaci przedostających się wnętrzności. Lekarz zasugerował zrzucenie paru kg, zatem od kiedy mogę zacząć?

Witam. Wgojenie siatki trwa parę miesięcy zanim zrost nabierze pełnej wytrzymałości - stąd ograniczenia w dźwiganiu - napinaniu tłoczni brzusznej. Zrzucanie kilogramów bez wysiłku - czyli MŻ można od zaraz ;)