Zabieg usunięcia migdałków a powiększone węzły chłonne

za 10 dni mam zabieg usunięcia migdałków.W związku z tym od dziś nie moge brać wiekszosci środków przeciwbólowych.Niestety sprawa dotyczy migdałków więc wiąze sie to z ciągłym stanym zapalnym jamy ustnej, na dodatek wyskoczylo mi cos na dolnej wardze (mam nadzieje ze to TYLKO afta) i od tego powiększył mi się i boli węzeł chłonny pod żuchwą.Oprócz tego pobolewa mnie głowa od zatok (mam cyste w zatokach rowniez czekam na zabieg).Jakie środki przeciwbólowe mogę zażywać zeby dotrwac do zabiegu?

powiększony węzeł może być wynikiem tego co masz na dolnej wardze. A może to opryszczka ?

Pamiętaj , że nie należy wykonywać żadnych zabiegów planowych podczas infekcji a opryszczka taką jest.

Możesz przyjmować paracetamol on nie wpływa znacząc na krzepnięcie.

Jeśli masz wątpliwości udaj się na oddział dzień przed planowym terminem i zapytaj czy Cie zoperują.