Powiększony węzeł chłonny za uchem prawym

Witam. Mam 24 lata. Od tygodnia mam lekko powiększony węzeł za prawym uchem. Ma około 1cm mogę go przesuwać i jest nieco wrażliwy i promieniuje pod szczękę. Węzeł powiększył się w tym samym dniu w którym pod językiem zrobiła mi się bolesna afta. Afta już prawie znikła a węzeł też się trochę zmniejszył. Czy te dwie rzeczy są ze sobą powiązane?

Lek. Tomasz Budlewski

Teoretycznie mogą być powiązane. Konieczne badanie lekarskie móc coś więcej powiedzieć. Proszę koniecznie udać się do lekarza rodzinnego.