Zabieg usunięcia zmian brodawczakowatych na skórze

Lekarz onkolog skierował mnie do poradni chirurgii ogólnej w celu usuniecia kilkunastu zmian brodawczakowatych - głownie plecy, szyja. Zmiany nie sa grozne, lecz usuniecie ma zapobiec mechanicznemu uszkodzeniu ich. Jak wyglada proces gojenie po takim usunieciu i czy zostaja znaczne blizny na zawsze?

To, czy po usunięciu zostaną blizenki zależy od wielkości zmiany i ich uszypułowania. Najczęściej po usunięciu tego typu zmian blizenki nie są duże i po kilku miesiącach goją się pozostawiając mało widoczne zmiany. W celu lepszego gojenia blizn można zastosować specjalistyczne kremy, np. Dermatix.