Usuwanie blizny z twarzy

planuje usunąć znamię na twarzy. ile goją się takie blizny po szyciu?? ze wzgledu na to ze moja blizna jest dosc rozlegla prawdopodobnie bedzie trzeba zrobic przeszczep skory z innego miejsca dlatego bardzo obawiam sie dlugiego gojenia i pozostalych blizn. prosze o przyblizenie mniej wiecej czasu rekonwalescencji:)
ponad rok temu

Szanowna Pani,
bez możliwości obejrzenia dobrego zdjęcia lub kontaktu bezpośredniego z lekarzem (ta forma kontaktu jest zdecydowanie najlepsza) nie można w zasadzie odpowiedzieć na to pytania. Czas gojenia zmiany zależy m. in. od głębokości, rozległości i lokalizacji blizny jak również od rodzaju skóry. Blizny pooperacyjne potrafią goić się od kilku miesięcy do kilku lat.