Zabieg wycięcia małego guzka na dziąśle

Dzień dobry, Za 2 tygodnie mam zabieg wycięcia małego guzka na dziąśle, w tym czasie prawdopodobnie wypadnie mi miesiączka, przeczytałam, że czasami to dyskwalifikuje zabieg. Zabieg będzie ambulatoryjny i lekarz powiedział, że założy maks. 2 szwy, nie zapytał o miesiączkę a ja nawet nie wpadłam na pomysł, aby zapytać,ponieważ pierwszy raz się z czymś takim spotykam. Guzek ma nie więcej niż 5mm, niestety nie mogę o to zapytać telefonicznie, ponieważ jest się tam trudno dodzwonić

Witam serdecznie,
Miesiączka jest faktycznie czynnikiem branym pod uwagę przy większych zabiegach, ze względu na utrudnione gojenie oraz zmniejszoną odporność. Jednak przy tak niewielkim zabiegu i powierzchownej ranie nie powinno być problemów z wykonaniem zabiegu. Ostateczna decyzja należy jednak do lekarza wykonującego zabieg.