Zapytaj lekarza

7 3 6 , 3 0 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Mity na temat zabiegów estetycznych

Zanim zdecydujemy się na jakiś zabieg estetyczny, warto zapoznać się z mitami, które mogą krążyć na jego temat. Obejrzyj film i dowiedz się, czy znasz te mity.

Ostateczny efekt estetyczny po serii zabiegów laserem CO2 zależy od doświadczenia lekarza, sprzętu oraz indywidualnych predyspozycji pacjenta ( w tym rodzaju skóry, skłonności do nieprawidłowego gojenia ran, chorób współistniejących itp.) oraz ścisłego przestrzegania zalecań po zabiegu. Sam zabieg nie jest zbyt bolesny, wymaga jednak znieczulenia skóry kremem Emla, natomiast większość pacjentów odczuwa pieczenie.

0

Przed zabiegiem skóra jest znieczulana , np maścią Emla Wrażliwsze osoby mogą odczuwać nieznaczny dyskomfort podczas zabiegu. Oczywiście mozna wykonać mezoterapię- wtedy efekty są dużo lepsze jednak należy zachować ok dwutygodniowy odstęp pomiędzy zabiegami.Osobiście jestem zwolenniczką mezoterapii igłowej ze względu na nieporównywalnie lepszą skuteczność. Doświadczenie lekarza brałabym jako jeden z głównych priorytetów w wyborze gabinetu W razie pytań jestem do dyspozycji.

0

Zabieg nie powinien być bolesny, ponieważ skóra bezpośrednio przed nim jest poddana znieczuleniu miejscowemu. Efekty zależą od lasera, mocy, a także doświadczenia i odpowiedniego przeszkolenia w technikach laseroterapii specjalisty wykonującego zabieg. Laser CO2 można połączyć z mezoterapią igłową lub np. serią zabiegów Dermapen.

0

Efekty zabiegu laserem CO2 zależą oczywiście od sprzętu i doświadczenia lekarza.
Równie ważnym jest problem z jakim pacjent jest kwalifikowany do zabiegu, ustawienia parametrów zabiegowych, jak to jakie pacjent dostanie zalecenia po zabiegu.
Przebieg zabiegu nie powinien być bolesny ze względu na znieczulenie kremem Emla.
Pozdrawiam
Ewa Rybicka

Absolwentka Akademii Medycznej i Podyplomowej Szkoły Medycyny Estetycznej.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy