Redukcja rozstępów laserem a powikłania

Witam... Czy redukcja rozstępów laserem niesie za soba jakies powikłania? Czy jest bolesna? Stosowane jest jakies znieczulenie? Jak dokładniej wyglada taki zabieg?

Lek. Tomasz Budlewski

Każdy zabieg może spowodować powstanie skutków niepożądanych. Proponuję udać się do lekarza medycyny estetycznej aby móc określić najbardziej odpowiednie postępowanie.

Witam
Do zabiegu laserowego znieczulamy skórę najczęściej kremem znieczulającym i trzymamy go pod okluzją co najmniej 40-50 minut. Ból jest zależny od sprzętu i parametrów zabiegu. Najnowsza technologia np. lasera eCO2 Lutronic nie parzy tak skóry jak starszego typu lasery, dzięki czemu zabieg jest komfortowy dla pacjenta. Dodatkowo po zabiegu stosujemy chłodzenie. Ryzyko powiań zawsze istniej. Najbardziej boimy się przebarwień pozapalnych. Skóra regeneruje się około 4-6 tygodni i bezwzględnie w tym czasie trzeba ją chronić przed UV. Gojenie skóry przyśpiesza zabieg z osoczem bogatopłytkowym, który wykonujemy bezpośrednio po laserze.
Efekty są bardzo dobre
Pozdrawiam
Iwona Radziejewska

Obecnie najskuteczniejszą metodą korekcji rozstępów jest seria zabeigów laserem CO2. Stosowane jest znieczulenie kremem Emla (na czas około 45-60 minut, pod okluzją). w trakcie i po zabiegu skóra jest chłodzona, co zmniejsza negatywne odczucia pacjentki. Jak przy każdym postępowaniu zabiegowym, możliwe są powikłania, w tym hipo- lub hiperpigmentacja, opóźnione gojenie itd. Wszelkie pytania może Pani zadać podczas konsultacji.