Zapytaj lekarza

7 3 6 , 9 1 0

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Redukcja rozstępów laserem a powikłania

Witam... Czy redukcja rozstępów laserem niesie za soba jakies powikłania? Czy jest bolesna? Stosowane jest jakies znieczulenie? Jak dokładniej wyglada taki zabieg?
KOBIETA, 18 LAT ponad rok temu

Zamykanie naczynek

Rozszerzone naczynka to problem zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Jak można sobie z nim poradzić? Obejrzyj film i dowiedz się, jakie są sposoby na zamykanie naczynek.

Lek. Tomasz Budlewski
79 poziom zaufania

Każdy zabieg może spowodować powstanie skutków niepożądanych. Proponuję udać się do lekarza medycyny estetycznej aby móc określić najbardziej odpowiednie postępowanie.

0

Witam
Do zabiegu laserowego znieczulamy skórę najczęściej kremem znieczulającym i trzymamy go pod okluzją co najmniej 40-50 minut. Ból jest zależny od sprzętu i parametrów zabiegu. Najnowsza technologia np. lasera eCO2 Lutronic nie parzy tak skóry jak starszego typu lasery, dzięki czemu zabieg jest komfortowy dla pacjenta. Dodatkowo po zabiegu stosujemy chłodzenie. Ryzyko powiań zawsze istniej. Najbardziej boimy się przebarwień pozapalnych. Skóra regeneruje się około 4-6 tygodni i bezwzględnie w tym czasie trzeba ją chronić przed UV. Gojenie skóry przyśpiesza zabieg z osoczem bogatopłytkowym, który wykonujemy bezpośrednio po laserze.
Efekty są bardzo dobre
Pozdrawiam
Iwona Radziejewska

Absolwentka Akademii Medycznej i Podyplomowej Szkoły Medycyny Estetycznej.
0

Obecnie najskuteczniejszą metodą korekcji rozstępów jest seria zabeigów laserem CO2. Stosowane jest znieczulenie kremem Emla (na czas około 45-60 minut, pod okluzją). w trakcie i po zabiegu skóra jest chłodzona, co zmniejsza negatywne odczucia pacjentki. Jak przy każdym postępowaniu zabiegowym, możliwe są powikłania, w tym hipo- lub hiperpigmentacja, opóźnione gojenie itd. Wszelkie pytania może Pani zadać podczas konsultacji.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy