Czy zabieg CO2 daje trwałe efekty?

Witam.Mam mieć zabieg usunięcia przerostów gruczołów łojowych na twarzy laserem frakcyjnym CO2.Chcialabym się dowiedzieć czy usunięte w taki sposób gruczoły mogą w krótkim czasie odbudować się na nowo?.Zabieg z wiadomych względów jest dosyć kosztowny, i jednak zastanawiam się, czy poddawać się mu, jeśli za kilka miesięcy wszystko wróci. Czytam również dużo opini pozytywnych jak i negatywnych na temat możliwości powstania małych blizn w miejscu użycia lasera. Czy faktycznie tak jest? Pozdrawiam

zabieg laserem CO2, wykonany przez doświadczonego lekarza dobrym sprzętem, zazwyczaj przynosi pożądane rezultaty. Należy pamiętać, że bardzo ważna jest pielęgnacja skóry w domu, w tym bezwzględna ochrona przeciwsloneczna bez względu na porę dnia i roku oraz unikanie nadkażeń, np. poprzez kontakt ze zwierzętami domowymi bezpośrednio po zabiegu.

Rana zabiegowa goi się stosunkowo szybko i zostaje po niej niewielka blizna bądź zabieg nie pozostawia żadnych śladów (jest to uzależnione od rozległości rany). Bardzo istotną kwestią jest odpowiednia pielęgnacja obszaru pozabiegowego. Nieprzestrzeganie zaleceń lekarza może skutkować powikłaniami. Po zabiegu należy unikać długotrwałego moczenia oraz podrażnień mechanicznych obszaru poddanego zabiegowi. Nie wolno stosować na nim żadnych kosmetyków i leków niezaleconych przez specjalistę, który przeprowadzał zabieg. Przez okres do 6 miesięcy nie należy się opalać ani na słońcu, ani w solarium,
Pozdrawiam
Katarzyna Mudel

Zabieg laserem co2 daje dość trwałe efekty. Oczywiście to czy powstaną blizny w duzym stopniu zależy od operatora lasera. Dlatego trzeba starannie wybrać gabinet z taka usługą.