Zabiegi na NFZ przy obojniactwu płci

Dzień dobry chciałabym się spytać ponieważ piszę referat. I potrzebuje informacji. Otóż jeśli osoba ma hermafrodytyzm, obojniactwo płci (np. kobieta a ma płeć męską w przypadku płci: fenotypowej, kariotypowej, hormonalnej itd), transpłciowość, cispłciowość to są zabiegi wykonywane na NFZ bo słyszałam że jest taka możliwość nawet z zabiegami upiększającymi i korektę ciała.

Mogą z niej korzystać nie tylko pracownicy medyczni i studenci.
Jeśli chodzi o regulacje NFZ, to też najlepiej zwrócić się do "źródeł", czyli do NFZ. Są zobowiązani do udzielenia odpowiedzi, należy jednak bardzo konkretnie sformułować pytanie. Życzę udanego referatu.
Jeśli jednak nie chodzi to o referat, to na Pana miejscu "zamówiłbym" wizytę prywatną u dobrego endokrynologa lub genetyka - dla dłuższej rozmowy, uprzedzając specjalistę o oczekiwaniach.
W NFZ są zwykle długie terminy i lekarz może nie mieć czasu na czasochłonne rozważania, jeśli nie będzie to dotyczyło konkretnego problemu klinicznego.
Pozdrawiam. JW, Poznań.