Zaburzenia hormonalne czy dni płodne?

Witam, mam 23 lata, moje cykle są nieregularne 35-42 dniowe, raz w roku przeważnie zimą zdarza mi się cykl dłuższy nawet około 60 dni. Obecnie jest mój 39 dzień cyklu, teoretycznie powinnam dostać już okres, ale od 2-3 dni występuje u mnie znaczna ilość śluzu, takiego jak w dni płodne, do tej pory trudno mi było określić, kiedy mogą występować, a staramy się z mężem o dziecko, raczej był to śluz taki jak w dni niepłodne, dopiero teraz czuje wilgotność i mogę zaobserwować znaczna ilość śluzu, czy to mogą być dopiero dni płodne i owulacja??? Mam powiększone piersi, jednak mnie nie bolą, a przeważnie przed okresem zawsze są nabrzmiałe i bolące, zrobiłam 2 testy ciążowe i wynik jest niestety negatywny, czy to mogą być jakieś zaburzenia, czy dopiero dni płodne?? Czekam na okres, ale jak na razie się nie pojawia? Proszę o jakąś radę. Z góry dziękuje za odpowiedz.

Witam serdecznie,

Skoro cykle są nieregularne to trudno przewiedzieć kiedy nastąpi kolejna miesiączka. Być może jest to dłuższy cykl, które miewa Pani w okresie zimowym. Ilość oraz konsytencja śluzu wskazują na okres płodny. Ale nie wykluczone,że przyczyną są np. zaburzenia hormonalne.

Proszę czekać na miesiączkę. A gdyby się nie pojawiła konieczna będzie wizyta u ginekologa.

Pozdrawiam