Zaburzenia miesiączkowania i zatrzymywanie wody w organizmie

Czy możliwe jest, że zatrzymuje wodę w organizmie, gdyż z ostatnio przeprowadzonego USG wynikło, że prawdopodobnie lada dzień dostanę okresu, (bo pęcherzyk dominujący jest średnicy 15 mm) którego nie mam od 1.5 roku? Dodam, że w przeciągu tygodnia/dwóch tygodni przytyłam 3 kg dużo się ruszając i jedząc tyle, ile potrzebuje.

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Trudno określić przyczynę nagłego wzrostu masy ciała. Może być spowodowana zatrzymywaniem wody w organizmie. Jeśli tendencja się utrzyma to konieczna będzie wizyta u lekarza.