Zatrzymywanie wody w organizmie - co oznaczają wyniki badań?

  Witam, kobieta 27 lat. Mój problem wiąże się z zatrzymywaniem wody w organizmie. Zacznę od tego, że w kwietniu zaczęłam dietę dukana - spadło mi jakieś 3 kilo i tyle, dietę przerwałam kiedy dowiedziałam się, że nie można jej stosować przy problemach z tarczycą, tylko że u mnie wygląda to tak, że wyniki tsh ft4 anty to mam w normie. Rok temu wykryto u mnie guza i co pół roku chodzę do kontroli, robię badania i tyle. Potem zaczęłam się odżywiać według ogólnych zaleceń i dużo ćwiczeń - bez rezultatu. Od tej diety zaczęłam zauważać, że woda zatrzymuje mi się w organizmie. Zrobiłam pomiar masy ciała - faktycznie tkanka tłuszczowa w normie, wody za dużo o kilka kilo. Miesiąc temu poszłam do dietetyka - zaleciła dietę przeciw zatrzymywaniu wody, mam pic wodę Jana moczopędną, nie solę w ogóle, stosuję przyprawy, które niby mają pomóc w pozbyciu się wody - bez rezultatu, a właściwie z biegiem czasu czuję się coraz gorzej. Jestem opuchnięta, czuję się fatalnie, zmęczona, opuchnięte powieki twarz i brzuch, z którym nigdy nie miałam problemu, zazwyczaj po kilku tyg. ćwiczeń wracałam do sylwetki. W tej chwili nie biorę żadnych leków ani tabletek antykoncepcyjnych. Zaczęłam się zastanawiać czy nie mam problemu z nerkami, tylko że nie wiem jak to sprawdzić, nie czuję bólu. Miesiąc temu robiłam morfologię - wszystko w normie ob – 13 mm, mocz – żółty, bardzo mętny, odczyn zasadowy, ciężar 1015 g; metoda paskowa - białko brak, glukozy nie wykryto, bilirubina brak, urobilinogen prawidłowy, ciała ketonowe brak, azotyny brak, krew brak, nabłonki płaskie - pojedyncze, nabłonki okrągłe - brak, śluz - nieliczne pasam, leukocyty - w polu widzenia w ilości, erytrocyty - brak wałeczki - brak, składniki min - fosforany bezpostaciowe - bardzo liczne, bakterie - pojedyncze, glukoza i kreatynina w normie. Według mnie wyniki są w porządku. Proszę o pomoc, czy powinnam zrobić jakieś inne badanie w kierunku nerek? Myślałam, że możne wyniki hormonów tarczycy mi się pogorszyły, ale są cały czas w normie. Nie wiem czy ta informacja będzie przydatna, ale w tamtym roku, przez kilka mies. miałam podwyższona temp od 37,1- 37,5 - zrobiłam wiele badań, nic nie wyszło. OB też miałam wyższe - 29, ale lekarze mówili, że właściwie jest w normie. Dziękuję.
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!

Ponieważ Twoje pytanie dotyczy prośby o interpretację wyników badań nie możemy na nie odpowiedzieć, gdyż przekracza to kompetencje naszego portalu.
Skonsultuj wyniki ze swoim lekarzem prowadzącym, który znając Ciebie i mając możliwość przeprowadzenia ewentualnych badań, będzie mógł właściwie je zinterpretować i ocenić Twój stan zdrowia.

Z wyrazami szacunku,
Zespół redakcyjny abcZdrowie.pl